KIM JESTEŚMY

Ogrodnictwo Lawenda wykiełkowało z pomysłu Zofii Zienkiewicz. Całe życie zajmowała się zakładaniem ogrodów i hodowaniem ziół, by w końcu, po wielu latach, powrócić w rodzinne strony i stworzyć coś własnego. Lawenda od początku była pionierem, małym gospodarstwem, które musiało wydeptać nowe ścieżki. Czy łatwo było wprowadzić na rynek nowe smaki, nieznane wcześniej zioła i przyprawy? Kiedy po raz pierwszy jeden z kucharzy użył naszych jadalnych kwiatów podczas konkursu, przypłacił tu ujemnymi punktami. Dziś natomiast trudno znaleźć dobrą restaurację, która nie oferowałaby swoim klientom tych pięknych i smacznych ozdób dań.

Zawsze wierzyliśmy w to co robimy. Dzięki ciężkiej pracy, ciągłemu rozwojowi, udoskonalaniu naszych metod pracy i powiększaniu asortymentu – możemy być tu dla Was i dawać to, co mamy najlepsze. W naszej ofercie znajduje się ponad 200 różnych produktów – to fantastyczne odmiany ziół i kwiatów jadalnych. Stale jednak poszukujemy nowych odmian, zapachów i smaków, które mogą urozmaicić Twoje menu. Niektóre gatunki kwiatów i ziół są sezonowe, nauczyliśmy się jednak wydłużać, bądź przyspieszać ich wegetację – dzięki temu, możesz zakupić u nas produkty, których nikt inny już nie ma.

Przez wiele lat, współpracowaliśmy i nadal współpracujemy, z dziesiątkami restauracji, oraz dostarczaliśmy nasze produkty setkom klientów. Znamy gusta i potrzeby osób, które przyjeżdżają do nas po zioła i kwiaty. Dlatego możemy doradzać kucharzom w wyborze odpowiednich ziół i dekoracji, proponując także zamienniki, jeśli akurat nie ma sezonu na daną roślinę. Chcemy też wychodzić Wam naprzeciw – przygotowujemy indywidualne zamówienia na 5000 takich samych elementów, selekcjonujemy gotowe produkty do dekoracji, tworzymy miksy różnokolorowych kwiatów oraz mieszanki idealnie pasujących do siebie przypraw.

Kochamy to co robimy i cieszymy się, że możemy robić to dla Was.

CERTYFIKATY

Nasze starania o doskonałą jakość oferowanych produktów zostały docenione.
W roku 2013 otrzymaliśmy certyfikat Dziedzictwa Kulinarnego województwa pomorskiego,
a w roku 2019 również certyfikat „Doceń polskie”.